تاثیر شگفت انگیز چهار شیره در تغذیه کودکان

در مقام والدین هوشیار و آگاه لازم است تا همت کافی و دقتی همیشگی برای برنامه غذایی کودکان خود تدارک دیده باشید. کودکان در سنین رشد هستند و در عین حال با اوج انرژی همیشه در حال بازی‌های هیجان انگیزی به سر می برند. لذا همواره بدن آنها می خواهد تا از انرژی کافی در کنار تامین مناسب مواد مغذی بهره ‌مند باشد. این دنیای کودکان آکنده از تجربه های نو به نو و یادگیری های دائمی است. کودک ما همیشه در حال به خاطر سپردن دانسته‌های جدیدش است و برای موفقیت در این آزمون دائمی نیاز به غذاهایی سالم و مغذی دارد. در خیل بسیار ترکیبات موثر و مفید غذایی، کمتر ترکیبی می ‌تواند جایگاه غذایی چهار شیره را داشته باشد. نقش چهار شیره در تغذیه کودکان بسیار پررنگ است. تا جاییکه همواره برای والدین هوشیار توصیه می‌‌شود که از برنامه‌ای همیشگی از چهار شیره و تغذیه کودکان استفاده کنند.

اگر می‌‌خواهید از معجونی کاملاً طبیعی و سرشار از انرژی بهره مند باشید و در عین حال یک معدن تمام نشدنی از پتاسیم، کلسیم و انواع ویتامین‌ها را برای کودکان خود فراهم کنید، ترکیب چهار شیره بهترین انتخاب است. ترکیبی شیرین و خوشمزه که کاملاً با الگوی غذایی در تغذیه کودکان سازگار است و کمتر کودکی را می ‌توانید مثال بزنید که تمایلی به خوردن آن نداشته باشد. احتمالا بارها و بارها برای اینکه کودکان خود را از غذاهای سالم و پر انرژی بهره مند کرده باشید، مجبور بوده اید که غذاهای مورد توجه خودتان را اندکی شیرین و خوشمزه‌تر کنید. اینجاست که پای مصرف بی مورد شکر در حجم غذایی کودکان شما باز می‌شود. اما در مورد چهار شیره در تغذیه کودکان گویی همه چیز در همان قدم اول برای تامین یک تغذیه کاملاً سالم آماده شده است. این ترکیب بدون نیاز به هیچ افزودنی دردسرآفرین مانند شکر، خوشمزه و شیرین است و کاملا جذابیت های خاص خود را برای حضوری قدرتمند در تغذیه کودکان دارد. با این مقدمه اصل بحث خود را ادامه می‌‌دهیم. اینکه نقش چهار شیره در تغذیه کودکان چیست؟ و چه فوایدی می‌ تواند داشته باشد؟ اما قبل از آن باید بدانیم که اصولا چه ترکیبی را به عنوان چهار شیره می‌‌شناسیم؟

چهار شیره چیست و چگونه تهیه می‌شود؟

دنیای میوه‌ها، دنیایی است که با الگوهایی از تغذیه سالم گره خورده است. همه می‌ دانیم که هر میوه ای تا چه اندازه می‌‌تواند در تکمیل جایگاه غذایی سالم ما نقش پررنگ و تأثیرگذاری داشته باشد. حال معجونی به نام چهار شیره ابداع شده است که ماه عسل این دنیای کاملاً طبیعی با حضور ۴ میوه کاملاً مغزی می‌باشد.

تقریباً از هر میوه شیرینی می‌‌توان شیره ای تهیه کرد. اما چهار میوه انجیر، انگور، توت و خرما سرآمد تمام میوه‌های شیرین و آبدار هستند. این میوه‌ها برای تبدیل به شیره‌های مغزی بهترین هستند. چهار شیره ترکیبی است که از حضور شیره چهار میوه ذکر شده یعنی انجیر، انگور، توت و خرما به دست می آید. هر کدام از این شیره‌ها در جایگاه خود به شکل انفرادی سرشار از انرژی و خواص بسیار هستند. در عین حال هر کدام از این شیره‌ها کاملا شیرین و خوشمزه طرفدارهای پر و پا قرصی هم دارند. اما وقتی این چهار شیره در کنار هم قرار می ‌گیرند، معجونی می‌ سازند که علاوه بر قابلیت‌های کامل در تامین انرژی، می توانند حجم قابل توجهی از مواد مغذی مورد نیاز برای بدن را تأمین نمایند. تا جاییکه چهار شیره را برای درمان بسیاری از بیماری‌‌ها، خصوصا مشکلات گوارشی توصیه می‌کنند.

معجون چهار شیره سرشار از ویتامین ‌های بی ۶، بی 2، بی ۱۲ و… است. در عین حال به مقدار قابل توجهی از مواد مغذی مانند فسفر، آهن، منگنز و حتی ید دارد. چهار شیره باعث خونسازی در بدن می ‌شود و در کاهش غلظت خون تاثیرگذار است. یبوست را از بین می ‌برد و برای عموم بیماری ‌های اسکلتی، خصوصا پوکی استخوان کاملا سودمند است. اگر بخواهیم از مزایا و خواص درمانی چهار شیره بگوییم، باید لیست بلند بالایی از تاثیرات این ترکیب غذایی در بهبود بیماری ها و قوای بدنی آماده کنیم. اما در این گفتار روی صحبت ما با تغذیه کودکان است. اینکه بهره مندی از چهار شیره با ترکیبی از شیره انگور، خرما، توت و انجیر چه جنبه های مفیدی برای کودکان ما فراهم خواهد کرد؟

چهار شیره و دنیای هیجان انگیز کودکان

از نقش پررنگ چهار شیره و تغذیه کودکان اگر گفته باشیم، بهتر است ماجرا را از همان ابتدای امر یعنی در دوران بارداری آغاز کنیم. به هر صورت جنینی که در رحم مادران است، یک کودک است که باید رشدی کامل و اندامی سالم داشته باشد. در عین حال باید سلامتی ‌مادر را تضمین کرده باشیم. مهمترین ویژگی چهار شیره در تولید خون است. این معجون یک خون ساز قدرتمند است و در دوران بارداری هیچ ماجرایی مهمتر از تامین خون در بدن مادران نمی باشد. مصرف چهار شیره باعث افزایش حجم خون مادران و نوزادان است و می ‌تواند در کاهش مصرف داروهای مصنوعی با هدف تولید هموگلوبین تاثیرگذار باشد.

این قابلیت خونسازی چهار شیره را ادامه می‌ دهیم و در دنیای هیجان انگیز کودکان وارد می‌‌شویم. زمانی که می‌‌خواهیم غذایی را برای کودکان در حال رشد و پرهیاهوی خود آماده کرده باشیم. خونسازی اصلی ‌ترین تاثیر مفید چهار شیره در تغذیه کودکان می‌باشد. در عین حال چهار شیره در رشد کودکان نیز تاثیرگذار است. احتمالاً می‌‌دانید که رشد کودکان ارتباط مستقیم با مصرف موثر املاح و مواد معدنی دارد. مواد معدنی مانند فسفر، کلسیم، آهن و… مقدمات رشد کافی و سریع کودک را تأمین می‌کنند و از این ترکیبات به وفور در چهار شیره یافت می‌شود.

چهار شیره باعث تقویت حافظه کودکان هم می‌ شود. در نظر داشته باشید که کودکان ما در حین بازی کردن های بی انتها، مدام در حال یادگیری و به خاطر سپردن دانسته‌های خود هستند. لذا به شدت نیاز به حضور ذهنی قدرتمند و پویا دارند. چهار شیره در افزایش قدرت یادگیری تا تقویت حافظه کودکان تاثیر گذار است.

اما شاید مهترین تاثیر مصرف چهار شیره در تغذیه کودکان برای تامین انرژی در دنیای پرهیاهوی آنها باشد. یک کودک سرحال و پرنشاط قطعا در یک جا بند نمی‌شود. نباید هم بند کرختی و تنبلی باشد. کودکان بازی می‌کنند و در این بازی کردن‌های بی‌انتها درس‌های زندگی را یاد می‌گیرند. چهار شیره یک بمب انرژی است که برای تامین هیجان زیبای کودکان ما بهترین انتخاب است.